SAMOLÉČBA KONOPÍM – PŘEHLED MATERIÁLŮ

Tento projekt vznikl jako odpověď na mé trestní stíhání za pěstování a držení konopí, které začalo v létě roku 2007. Toto netechnické, zakázané konopí (marihuanu) si pěstuji pro léčebné použití na své chronické nemoce a pro výrobu konopné masti, kterou částečně spotřebuji pro sebe a částečně zdarma rozdávám lidem ve svém okolí. Mast má obsah pouhých 0,2% THC a podle odborníků není zneužitelná pro toxikomanské účely. Je velmi účinná pro léčbu některých kožních afekcí (ekzémy, lupénka) a pro tlumení bolesti a zánětlivých procesů v kloubech, svalech a cévách.

O terapeutických účincích marihuany si můžete přečíst v mých článcích nebo na stránkách občanské iniciativy “Konopí je lék” či jinde na internetu a v odborných publikacích. V angličtině je napřiklad k dispozici studie “Health Aspects of Cannabis” provedená ve spolupráci s prestižní Stanfordskou universitou, publikovaná v lékařském časopise Pharmacological Review v roce 1986.

V současnosti se připravuje výzkumný projekt, který bude zkoumat vztah mezi složením kanabinoidů v konopí a jeho účinností na různé nemoce a zdravotní problémy. Výzkum proběhne mezi pacienty používajícími konopí k léčbě pod lékařským dozorem i k samoléčbě převážně chronických nemocí.

V první fázi se pokusíme stanovit tzv. správnou praxi použití konopí při samoléčbě – připravíme návody na zhotovení léčebných přípravků a na vhodné způsoby jejich užívání, které budou k dispozici na této stránce.

 

Dokumenty o samoléčbě konopím ke stažení

Přednáška “Konopí pro 3. tisíciletí” (formát *.ppt – 210 KB)

 

Návody pro samoléčbu konopím

ALS – Lou Gehrigova choroba a její léčba konopím

Astma – podpůrná léčba konopím

Astma – podpůrná léčba konopím – stručně

Parkinsonova nemoc – podpůrná léčba konopím – stručně

Parkinsonova nemoc – podpůrná léčba konopím

Zelený zákal – podpůrná léčba konopím

Zelený zákal – podpůrná léčba konopím – stručně

Migréna – podpůrná léčba konopím

Migréna – podpůrná léčba konopím – stručně

Roztroušená skleróza – podpůrná léčba konopím

Roztroušená skleróza – podpůrná léčba konopím – stručně

 

Přípravky pro samoléčbu konopím

Konopná mast

Konopná tinktura – připravit podle receptu, ale bez přidání hřebíčku

Konopný prášek

Konopné máslo

Konopná čokoláda

Konopné pečivo a další recepty

Konopná zmrzlina

cbd