Migréna – podpůrná léčba konopím – leták

Migréna je úporná bolest hlavy, často doprovázená dalšími nepříjemnými stavy. Existuje na ni mnoho léků, které však určité části pacientů nepomáhají, a proto se tito nemocní obracejí k alternativním způsobům léčby. Mezi ně patří i léčba konopím.

Nejprve je třeba připravit konopný prášek, který nejlépe vyrobíme z venku pěstovaného konopí.

Postup

Ručně rozdrcené listy a palice (4:1) samičích rostlin nasypeme do pekáče a dáme na 10 minut do trouby předehřáté na 100°C. Usušený materiál rozemeleme na prášek v elektrickém kávomlýnku tak, aby měl konzistenci jako koření mletá paprika. Skladovat ve skleněné nádobce s víčkem na závit při teplotě do 15°C, maximálně po dobu 3 měsíců.

Příprava směsi na migrénu

V porcelánové třecí misce nebo ve hmoždíři co nejjemněji rozetřít 1,5 g konopného prášku a stejné množství co nejtemnějšího čaje (co možno s nejvyšším obsahem tříslovin), nejlépe silný černý indický či ceylonský čaj.

Použití

Výslednou směs vsypat do dobře vyhřáté konvice a zalít vroucí vodou. Nechat aspoň 5 minut loužit za občasného míchání. Výsledný výluh pít co nejvíce horký. Je dobré nepít jej zcela nalačno. Doporučuje se jej vypít i s usazeninou prášku. Nástup účinku čaje je pozvolný, deset až dvacet minut. Takto připravený konopný čaj se ukázal účinný i tehdy, když se migréna rozběhne tak, že běžná analgetika už nezabírají.

cbd