Konopné čokobonbóny

Bushka Bryndová, 31. března 2005

 

Připravte si velmi chutné čokoládové bonbóny z té části rostliny konopí, která obvykle nemívá příliš časté využití – ze stonků. Nesmějí to však být jen tak ledajaké stonky, ale nejlépe se takto uplatní drobné větvičky z paliček, na nichž ulpěla konopná pryskyřice. Použité listy vyberte menší, nejlépe ty, které rostou přímo pod palicemi.

Přísady

250 g ztuženého tuku, hrst jemných stonků, velká hrst listů, 50 g práškového kakaa, 4 tabulky čokolády na vaření (à 100 g), špetka mentolu nebo 10 kapek oleje ze sibiřské jedle či jiné esence podle chuti, půl lžičky skořice

Postup

Rozpusťte tuk na pánvi a nejdříve v něm 10 minut smažte stonky. Pak je opatrně vyberte a vhoďte rozdrcené listy, které je třeba smažit dalších 10 minut. Pak tuk přeceďte přes kus plátna, listy pořádně vymačkejte lžící, aby se v nich zachytilo co nejméně tuku. Stonky a listy nevyhazujte – mohou se 1-2 hodiny povařit v mléce a získáte tak konopné mléko – bhang. Přecezený tuk nalijte do menšího kastrolku a ve vodní lázni (větší kastrol s vařící vodou) do něj nalámejte čokoládu a přidejte další přísady – vše se za častého míchání prohřeje, až je směs horká. Může se pak nalít na plochý talíř a nechat ztuhnout, nebo se rozlije do různých formiček (třeba na kostky na led nebo na vánoční cukroví) a po ztuhnutí máte skvělé čokoládové bonbóny. Zvlášť rafinované jsou v kombinaci s jedlovým olejem, ale každý si může příchuť zcela originálně přizpůsobit podle svého – nechte pracovat fantazii. Jen dejte pozor na přílišné mlsání – doporučená dávka sice záleží na síle použitého materiálu, ale obvykle by se nemělo sníst víc než 2-4 najednou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *