Konopná zmrzlina (+++THC)

Jak vyrobit zmrzlinu z konopí s psychoaktivními účinky, vhodnou pro léčebné i rekreační využití, a navíc velice chutnou.

Upozornění pro nezkušené uživatele

Takto připravená zmrzlina může mít silný psychoaktivní (zhulující) účinek, který může být velmi nepříjemný a těžko snesitelný pro nezkušené nebo příliš mladé uživatele. Je třeba ji dávkovat opatrně, při prvním užití sníst najednou nanejvýš 5 lžiček a počkat, jak bude účinkovat.

Psychoaktivní účinek se projeví po půl až jedné hodině, někdy i později, a pak už se dávka NEDÁ regulovat ani vypumpováním žaludku, takže dotyčný experimentátor si to musí prožít se vším všudy. Stav intoxikace obvykle odezní po 4-8 hodinách a člověk hluboce usne.

Při příliš velké dávce mohou nastat podobné stavy jako při kouření konopí, ale bývají intenzivnější, někdy jsou i halucinace, stíhy, stavy zmatenosti a paniky. Účinky často přicházejí ve vlnách, a jestliže jsou nepříjemné, mohou vyvolat pocit, že nikdy neskončí – prostě když se to přežene, nemusí se  vůbec jednat o příjemný zážitek.

Přísady

1 litr kávové smetany (12% tuku) nebo neodstředěného mléka;

150 g cukru krupice;

2 vanilkové cukry nebo přírodní vanilka;

6 žloutků;

5 gramů palic konopí nebo spodních lístečků, nemusí být špičková kvalita – najemno nadrcené, odstranit semena, drobné stonky se mohou ponechat.

Nádobí

hrnec na mléko nebo vodní lázeň ze dvou kastrolů, které zapadají do sebe a mezi něž se nalije voda – hladinu vody je třeba po celou dobu přípravy hlídat, aby se nevyvařila;

metla na šlehání nebo ruční šlehač;

větší miska;

měchačka, stěrka, naběračka;

hustý cedník nebo čisté plátno;

misky na led nebo malé kelímky na zmrazení;

strojek na zmrzlinu, je-li k dispozici, ale směs se může jen nechat zmrazit;

Postup

  1. Zahřát smetanu nebo mléko ve vodní lázni až začne pěnit (90 °C) a přidat konopí.
  2. Vařit při této teplotě 1,5 hodiny a občas promíchat.
  3. Nechat konopné mléko pomalu chladnout 1 hodinu a pak přecedit přes husté síto nebo plátno. Nalít přecezené mléko zpět do vodní lázně.
  4. V misce utřít (pomalu ušlehat) žloutky s cukrem a vanilkovým cukrem či vanilkou do světle žluté barvy a jemné husté konsistence.
  5. Zahřát konopné mléko na 60 °C a po malých naběračkách ho vmíchávat do žloutkové směsi. Musí se to provádět opatrně, aby se žloutky nesrazily, ale směs se zahřála. Když se teploty vyrovnají, vlijeme celý obsah misky do hrnce.
  6. Dále zahříváme za stálého míchání 5-10 minut dokud směs nezačne houstnout a chytat se na měchačku.
  7. Odstavíme, necháme vychladnout a v dobře uzavřené nádobě (aby nenatáhla cizí pachy) zmrzlinovou směs necháme v lednici vychladit. Vydrží tak i několik dní, takže je možno ji připravit předem.
  8. Vychlazenou směs nalijeme do zmrzlinového strojku a připravíme z ní skvělou zmrzlinu. Je také možno směs nalít do malých kelímků nebo misek na led, dobře uzavřít a nechat zmrazit.

Doba přípravy: 2-3 hodiny.

Podobný recept v angličtině s názorným předvedením přípravy 1. část, 2. část

cbd